Elite şi-a făcut rebranding de 1 milion de euro. Pentru că nu mai cumpăra lumea pe segmentu mainstream.
Royal Bank of Scotland a intrat pe piaţă în plină criză.
Intactu şi-a făcut GSPTVurile şi radio ZU.
Pro vrea să se bată cu Google în motoare de căutare (cu proaspătul okidoki)
Tot Pro vrea să se bată şi cu Yahoo prin Alonia.
Nu-mi mai vin în cap momentan proiecte d’astea gigant dar presupun că aţi prins ideea. În timp ce toată lumea vorbea despre criză încă din vară, ai noştri şi-au văzut de treabă. Şi uşor-uşor au lansat diverse businessuri care pornesc din poziţia de challenger.
Mai mult ca sigur nu vor face nimic în următoarea perioadă însă important în acest moment este faptul că sunt prezente pe piaţă. Din cauza crizei, nimeni nu va face investiţii astfel că dezvoltarea lasă loc în acest moment monetizării. Şi când toţi sunt ocupaţi să scoată bani, tu îţi vezi de treabă şi câştigi procente din piaţă.
Cum vedeţi situaţia? Are vreunul din proiectele astea sanşe să scoată capul după criză?
LE: Uite că Media Pro nu se ţine doar de investiţii, mai şi închide unele businessuri.






