Acum 4 ani am nimerit pentru prima oară la un concert Alina Manole, chiar la lansarea albumului Luna Pătrată. Un album muncit şi o lansare despre care ţin minte că a fost perfectă. Sunet impecabil, linişte deplină, atmosferă cum foarte rar am întâlnit la alţi artişti.
A trecut timpul şi am văzut o mică parte din concertele Alinei, majoritatea la Clubul Ţăranului. A reuşit de fiecare dată să păstreze ingredientele ce transformă spectacolele ei în concerte altfel. Iar acum a pus la cale o sărbătoare a Lunii Pătrate cu o nouă reprezentaţie de gală cu invitaţi şi o formulă extinsă.
Cei 4 ani de Luna Pătrată se sărbătoresc duminică, 7 aprilie, la Teatrul Excelsior. Mai multe detalii găsiţi aici. Biletele sunt disponibile (încă) pe Eventim.
PS: Ora oficială de începere e 19:00, ar fi bine să fiţi acolo pe la 18:45, Alina începe de obicei cu cel mult un minut întârziere.
1 comentariu. Leave new
La Excelsior foarte tare ne vedem acolo!