L-am descoperit pe Tony Shalhoub în The Marvelous Mrs. Maisel, un serial foarte mişto care poate fi găsit pe Amazon Prime (şi care s-a încheiat, din păcate). 

Însă rolul lui Abe Weissman nu e primul în care Shalhoub a strălucit. S-a făcut remarcat în Wings, un sitcom de la începutul anilor ’90. Acolo avea un rol secundar. 

Abia în 2002 a primit un rol principal important, în serialul Monk.

Adrian Monk este un detectiv privat cu o grămadă de ticuri, uşor maniac, însă genial. Un ciudat care găseşte mereu detalii şi explicaţii care oamenilor normali le scapă. 

E un serial uşurel, pe care îl urmărim la masă. 45 de minute per episod, un pic mai mult decât eram obişnuiţi (până acum am văzut seriale mai scurte, precum How I met your mother sau The Big Bang Theory, Friends etc.).

Fiecare episod prezintă un alt caz, pe care Monk reuşeşte să-l rezolve cu tot felul de observaţii. Mai jos aveţi o mostră din serial, în caz că sunteţi curioşi.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.

Meniu