Înainte de pandemie, Pe Bune Live era momentul ăla din an în care îmi încărcam bateriile mai mult decât oricând, o non-conferinţă cu emoţie pură livrată în câteva doze puternice. Nu s-a mai întâmplat în 2020, dar uite că Andreea Vrabie şi echipa DOR au găsit o variantă prin care să organizeze evenimentul anul acesta, fără public.

Pe Bune Live: Cum am continuat va fi transmis pe YouTube şi va avea acces gratuit. Ceea ce este o super oportunitate pentru care presupun că trebuie să le trimitem gânduri bune şi mulţumiri sponsorilor. Şi e o ocazie bună pentru toţi cei care n-au mai prins bilete în alţi ani şi care aveau pe listă un eveniment Pe Bune Live.

Vor fi 6 poveşti pe scena online din acest an: actriţa Silvana Mihai, regizorul Tudor Giurgiu, scriitorul Bogdan Coşa, regizorii Andrei şi Andreea Grosu, muzicianul Dan Byron şi coregrafa Ioana Marchidan. Toţi din domenii destul de afectate de pandemie, vorbind despre cum a fost munca lor anul trecut şi cum au mers mai departe.

De la 19:30, pe YouTube, diseară. Nu rataţi evenimentul ăsta. Mai multe detalii pe Facebook, dacă aveţi cont.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.

Meniu