Citeam zilele trecute despre modul în care Antena 1 a ales să promoveze pe Facebook emisiunea transferată de la Kanal D, „Noră pentru mine” (ex-Noră pentru mama). Pe scurt: au preluat pagina de Facebook a emisiunii de la Kanal D, care stânsese deja 35.000 de fani, şi au început să promoveze noua emisiune. Asta a fost posibil deoarece pagina era creată şi parţial administrată de producătorul emisiunii, firma Sinevizyon.
Un caz similar s-a întâmplat cu pagina de Facebook a Academiei Caţavencu. Atunci când au plecat, băieţii de la Caţavencii au început să se promoveze pe pagina şi pe siteul revistei care tocmai fusese vândută lui Dan Adamescu. 57.000 de fani avea pagina Facebook.com/AcademiaCatavencu la momentul respectiv. Acum nu mai există. Citeşte tot articolul








